1. "Latvijas attīstībai"


* Lai aplūkotu kandidātu sarakstus pa vēlēšanu apgabaliem, izvēlieties saiti ar attiecīgā vēlēšanu apgabala nosaukumu!

1. "Latvijas attīstībai"
Statistika


Kandidātu skaits: 100


Dzimums

Vīrieši:6161 %
Sievietes:3939 %

Vecums

Piezīme: Kandidātu vecums tiek rēķināts uz vēlēšanu dienu - 2014. gada 4. oktobri.

21 - 30 gadi: 4141 %
31 - 40 gadi: 3131 %
41 - 50 gadi: 1212 %
51 - 60 gadi: 1010 %
61 - 70 gadi: 55 %
71 - 80 gadi: 11 %

Vidējais vecums: 35,6 gadi

Vecākais kandidāts: 72 gadi

Jaunākais kandidāts: 21 gads


Izglītība

Augstākā:

6969 %

Vidējā:

3131 %

Dzīves vieta

Aglonas novads:

11 %

Aizkraukles novads:

11 %

Amatas novads:

11 %

Auces novads:

11 %

Baldones novads:

11 %

Bauskas novads:

11 %

Daugavpils:

11 %

Engures novads:

11 %

Garkalnes novads:

33 %

Ikšķiles novads:

44 %

Inčukalna novads:

22 %

Jelgava:

33 %

Jēkabpils:

55 %

Jūrmala:

77 %

Ķekavas novads:

22 %

Liepāja:

33 %

Ludzas novads:

11 %

Mārupes novads:

22 %

Ogres novads:

22 %

Rēzekne:

11 %

Rīga:

5050 %

Rojas novads:

11 %

Salaspils novads:

11 %

Siguldas novads:

11 %

Talsu novads:

11 %

Valmiera:

11 %

Ventspils:

11 %

Ventspils novads:

11 %

Tautība

krievs:

11 %

latvietis:

7474 %

nav norādīta:

2424 %

ukrainis:

11 %

Ģimenes stāvoklis

nav norādīts:

3636 %

neprecējies (-usies):

2424 %

precējies (-usies):

3636 %

šķīries (-usies):

44 %

Nodarbošanās

bezdarbnieks:

77 %

cita:

44 %

pašnodarbināta persona:

22 %

strādājošais:

7979 %

students:

88 %1. "Latvijas attīstībai"

Priekšvēlēšanu programma


Partijas “Latvijas attīstībai” priekšvēlēšanu programma

Latvijai vajadzīga prognozējama politika, kas nav nebeidzama ugunsgrēku dzēšana vienā jomā, aizmirstot citas. Politiķiem jāspēj saskatīt valsts intereses kopumā, nevis jāreaģē uz atsevišķu grupu prasībām. Politikas mērķim jābūt Latvijas attīstībai.
Vajadzīgi cilvēki, kas spēj īstenot pārmaiņas un kuru līdzšinējais darbs rāda, ka viņi varēs nepieciešamās reformas veikt. Viens no šādiem cilvēkiem ir partijas “Latvijas attīstībai” pieredzējušais vadītājs Einars Repše. Atzīstot iepriekš pieļautās kļūdas un mācoties no tām, viņš ir izveidojis komandu, kas atrisinās tās problēmas, kuras valdošās partijas atliek.

Turpmāko četru gadu darbam valdībā izvirzām trīs prioritātes:
Veselības aprūpes sistēmai jānodrošina tūlītēja piekļuve ārstam bez nepieciešamības par to papildus maksāt;
Izglītības sistēmai jāgarantē bērniem izcila izglītība, kas nodrošinās stabilu nākotni un labi atalgotu darbu Latvijā;
Uzņēmējiem jādod iespēju ražot, palielināt algas un veicināt aizbraukušo atgriešanos.

Veselības aprūpe
Mēs vairs neesam gatavi samierināties ar dramatisko situāciju Latvijas veselības aprūpē. Garas rindas pēc dzīvībai svarīgiem pakalpojumiem un nepieciešamība par to piemaksāt padara sistēmu necilvēcīgu. Partija “Latvijas attīstībai” panāks, ka katrs iedzīvotājs būs apdrošināts ar uzticamu un valsts apmaksātu polisi, kas nekavējoties nodrošinās galvenos veselības aprūpes pakalpojumus un zāles. Pensionāriem un bērniem valsts nopirks polisi ar plašāku apdrošināto pakalpojumu klāstu. Tas valstij nemaksās dārgāk, kā jau šobrīd maksājam, toties ikviens iegūs drošības sajūtu – ja saslims, tad uz veselības aprūpes sistēmu varēs paļauties. Arī veselības aprūpes sistēmas darbinieku algas palielināsies.

Izglītības sistēma
Mūsu bērnu nākotne un uzņēmēju panākumi ir atkarīgi no labas izglītības. Lai bērni nākotnē iegūtu labi apmaksātu darbu, ir jāceļ izglītības kvalitāte visos līmeņos.
Izglītības sistēmu padarīt par izcilu var vienīgi, padarot par izciliem visus Latvijas skolotājus. Ir jāsamazina stundu skaits klasē, kas skolotājam jāpavada, lai nopelnītu pieklājīgu algu. Algai jābūt lielākai nekā vidējā strādājošo alga, kas 2018. gadā būs 1100 eiro mēnesī. Lai to panāktu, ik gadu skolotāju algām jāpiešķir papildu 35 miljoni eiro. 
Uzsvaram jābūt uz profesionālo izglītību. Jānodrošina duālās apmācības sistēma, panākot, ka audzēkņi mācās reālās darbavietās. 
Latvijā augstskolu skaits ir par lielu. Ieviešot neatkarīgu akreditācijas procedūru, to skaits samazināsies, katram Latvijas jaunietim nodrošinot iespēju studēt par valsts naudu kvalitatīvās un valstij noderīgās programmās.

Uzņēmējdarbība un darba vietas
Latvijas iedzīvotāju ienākumus var palielināt, tikai atbalstot ražošanu. Jārada iespējas mūsu uzņēmējiem paplašināt ražošanu un palielināt algas strādājošajiem, lai tiem vairs nevajadzētu braukt prom. Ekonomiskā emigrācija iznīcina ģimenes un vājina nāciju.
Nekas tā nekavē algu pieaugumu un ražošanu kā nepārtrauktās nodokļu izmaiņas. Mēs necelsim nodokļus vismaz tuvākos četrus gadus. 
Turklāt darbaspēka nodokļi tiks samazināti kā solīts - par 9%. Arī mikrouzņēmumi atgriezīsies pie 9% likmes, atceļot nepārdomāto paaugstinājumu. 
Reinvestētai peļņai ieviesīsim nulles likmi, kas nevis mazinās nodokļu ieņēmumus, bet paaugstinās.
Mēs būtiski samazināsim birokrātiju. Iestādēm tiks dots uzdevums samazināt iesniedzamo atskaišu skaitu. Nodrošināsim, ka uzņēmējdarbībai nepieciešamās atļaujas izsniedzamas automātiski, ja vien iepriekš nav konstatēti būtiski pārkāpumi. Likvidēsim iestāžu plānus soda naudu iekasēšanai.
Uzņēmējiem pieejamie ES fondu līdzekļi tiks koncentrēti. Izaugsmes nodrošināšanai tiks piesaistīti arī privātie līdzekļi. Pensiju fondu naudu jāiegulda Latvijas, ne citu valstu ekonomikā.

Valsts drošība un attīstība ir atkarīga no gudras un darbīgas politikas. Neizlēmību nedrīkst saukt par stabilitāti. Veseli, droši, izglītoti Latvijas cilvēki – tas ir Latvijas attīstībai programmas pamatā.